Home / BĂILE HERCULANE / Cupa Golden Kids – editie aniversară 5 ani la bilanț!

Cupa Golden Kids – editie aniversară 5 ani la bilanț!

Sâmbătă, 15.01.2022, în sala de sport din cartierul „Nufărul” al orașului Bocșa,  a avut loc turneul de handbal fete junioare III intitulat Cupa Golden Kids ediție aniversară 5 ani. Pe lângă echipa gazda și organizatoare au mai participat CS Leu Giarmata și CSMMV Vulcan. Arbitrajele au fost asigurate de AJH Caraș-Severin. Organizatorii au avut grijă să respecte toate normele în vigoare pentru prevenirea răspândiri virusului SARS-COV-2, accesul spectatorilor a fost interzis. A fost un turneu benefic cu jocuri de verificare înaintea reluării Campionatului Național de Junioare III. Locul I a fost ocupat de CS Leu Giarmataurmată de CSMMV VULCAN pe locul IIiar locul III a fost ocupat de A.C.S. Golden Kids Bocșa. La final organizatorii au premiat echipele participante cu diplome, cupe și pixuri personalizate cu numele echipei gazdă. Competiția a fost organizată de A.C.S. Golden Kids Bocșa cu sprijinul Primăriei și Consiliului Local Bocșa, Casa Orășenească de Cultură Bocșa, Asociația Județeană de Handbal Caraș-Severin, ArenaPub din Bocșa și Printtec indour-outdoor advertising din Reșița. Rezultatele meciurilor au fost următoarele: Golden Kids Bocșa – Leu Giarmata 17 – 22 , CSMMV Vulcan – Leu Giarmata 14 – 19 , CSMMV Vulcan – Golden Kids Bocșa 24 – 11. Toți participanții la turneu au fost mulțumiți de organizare și de premiile oferite de către organizatori. Gruparea Bocșană va reîncepe pregătirea și urmează să își continue aventura în Campionatul Național de Junioare III cu speranțe în continuare de calificare mai departe în grupele speranță.

A fost un turneu greu, adversarele noastre au fost mai bune decât noi, noi am avut ocazii pe care le-am ratat, am avut și greșeli, care putem să le corectăm în antrenamente. Îmi doresc sa fim sănătoase și să ne continuăm parcursul în campionat. – Manolache Daiana – sportivă Golden Kids Bocșa