Home / BĂILE HERCULANE / Cupa Golden Kids la handbal fete junioare III – ediție aniversară

Cupa Golden Kids la handbal fete junioare III – ediție aniversară

Data de 11.01.2022 marchează ziua în care Asociația Club Sportiv Golden Kids Bocșa aniversează 5 ani de existență pe acte. Cu acest prilej conducerea grupării bocșene în parteneriat cu Primăria și Consiliul Local Bocșa și Casa Orășenească de Cultură Bocșa, sprijiniți de ArenaPub din Bocșa, Printtec Indoor Outdoor Advertising din Reșița, Asociația de Handbal Caraș-Severin organizează Sâmbătă,15.01.2022 CUPA GOLDEN KIDS – Ediție aniversară. Competiția va avea loc în sala de sport din cartierul Nufărul din Bocșa cu începere de la ora 09:00 unde pe lângă echipa gazdă vor mai participa CS Leu Giarmata și CSMMV Vulcan. Competiția se va desfășura conform Tabelei Berger cu 3 echipe fiecare cu fiecare. Partidele se vor desfășura pe perioada a două reprize a câte 20 de minute cu pauză de 5 minute între reprize. Între meciuri va fi pauză de 15 minute. Organizatorii vor oferi cupe, diplome și o surpriză micilor handbaliste.Competiția se va desfășura respectând toate normele în viguare prevenind răspândirea virusului Sars-cov-2, accesul spectatorilor nu este permis.

Mă bucur că am rămas alaturi de profu și club. Este pentru prima dată când particip la un turneu organizat acasă din postura de antrenor secund. Am încredere în fete că vor face o figură frumoasă și va fi un turneu reușit. – Popescu Cristina – delegat Golden Kids Bocșa