După un an 2017 plin de rezultate notabile, am alcătuit clasamentul celor mai buni sportivi ai clubului nostru. Opt atleți, patru reprezentanți ai voleiului de plajă și o handbalistă alcătuiesc acest top pe anul 2017. Iată mai jos ierarhia completă și rezultatele sportivilor nominalizați.

1. ALIN ȘTIRBU – atletism (antrenor OCTAVIAN MĂZĂRAN)
*loc 1 – 20 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 1 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 1 – 50 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 50 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – 20 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 17 – 50 km marș seniori
CUPA EUROPEI LA MARȘ – PODEBRADY/CEHIA

2. CĂTĂLIN ATĂNĂSOAEI – atletism (antrenor GHEORGHE ARDELEANU)
*loc 1 – 3000 m obstacole seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 07-08.07.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 5000 m individual seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 07-08.07.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 1500 m seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SALĂ 18-19.02.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – 3000 m seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SALĂ 18-19.02.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – cros seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE CROS 21.10.2017 CRAIOVA

*loc 2 – cros seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE CROS 21.10.2017 CRAIOVA

*loc 2 – alergare montana seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE ALERGARE MONTANĂ 21.10.2017, Câmpulung Moldovenesc

*loc 1 – individual seniori
CAMPIONATUL BALCANIC DE ALERGARE MONTANĂ – BULGARIA

*loc 1 – echipa seniori
CAMPIONATUL BALCANIC DE ALERGARE MONTANĂ – BULGARIA

*loc 2 – 3000 m seniori individual
CAMPIONATUL BALCANIC DE SALĂ – BEOGRAD/SERBIA

*loc 4 – 3000 m obstacole seniori
CAMPIONATUL BALCANIC ÎN AER LIBER – SERBIA

3. NARCIS MIHĂILĂ – atletism (antrenor OCTAVIAN MĂZĂRAN)
*loc 2 – 20 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 50 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 50 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 3 – 20 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 3 – 20 km marș seniori individual
CAMPIONATUL BALCANIC DE MARȘ – FLORINA/GRECIA

*loc 31 – 20 km marș seniori
CAMPIONATUL MONDIAL DE ATLETISM – LONDRA

4. LUCIAN BĂDICEANU – beach volei (antrenor DAN JITARU)
*loc 1 – seniori echipa CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SENIORI – 21-27.08.2017 MAMAIA

*loc 3 – tineret echipa CAMPIONATUL BALCANIC U 22 – SKOPJE/MACEDONIA

5. IONUȚ BETEJ – atletism (antrenor GHEORGHE ARDELEANU)
*loc 3 – 3000 m obstacole seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 07-08.07.2017 PITEȘTI

*loc 3 – 1500 m individual seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SALĂ 18-19.02.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – cros echipa seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE CROS 21.10.2017 CRAIOVA

5. MARIUS CIORTEA – beach volei (antrenor DAN JITARU)
*loc 1 – seniori echipa seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SENIORI – 21-27.08.2017 MAMAIA

6. IONUȚ DOGARU – atletism (antrenor GHEORGHE ARDELEANU)
*loc 1 – 50 km marș tineret individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 50 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 50 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – 20 km marș tineret individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 1 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 20 km marș tineret individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

7. BOGDAN BRATOȘIN, DORU GHIMEȘ – beach volei (antrenor DAN JITARU)
*loc 3 – echipa seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE SENIORI – 21-27.08.2017 MAMAIA

8. VALENTINA TINCU – atletism (antrenor GHEORGHE ARDELEANU)
*loc 3 – 10 km marș tineret individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 5 – 10 km marș seniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 10 km marș tineret echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 2 – 10 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 10 km marș 29.10.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 20 km marș tineret echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

*loc 2 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 20 km marș tineret echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL DE IARNĂ 18.03.2017 BUCUREȘTI

8. REMUS RĂDOI – atletism (antrenor MARIUS COCIORAN)
*loc 2 – 10 km marș juniori individual
CAMPIONATUL NAȚIONAL JUNIORI 1 05-06.08.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 20 km marș seniori echipa
CAMPIONATUL NAȚIONAL 20 km marș 24.06.2017 PITEȘTI

9. ADRIANA VOINA – handbal (antrenor CRISTIAN BUSUIOC)
*loc 3 – echipa seniori
CAMPIONATUL NAȚIONAL DIVIZIA A
golghetera anului 2017

10. DARIA GRIGOROIU- atletism (antrenor ȘTEFAN NAGY)
*loc 2 – 60 m juniori 2
CAMPIONATUL NAȚIONAL SALĂ 11-12.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 3 – 100 m juniori 2
CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 25.06.2017 PITEȘTI

*loc 3 – 100 m garduri juniori 2
CAMPIONATUL NAȚIONAL ÎN AER LIBER 25.06.2017 PITEȘTI

*loc 1 – 60 m juniori 3
CAMPIONATUL NAȚIONAL SALĂ 18-19.03.2017 BUCUREȘTI

*loc 1 – 60 m garduri juniori 3
CAMPIONATUL NAȚIONAL SALĂ 18-19.03.2017 BUCUREȘTI

Felicitări sportivilor și antrenorilor!

Leave a reply