Flavius BalasoiuFlavius Balasoiu, consilier din partea UNPR, a inaintat Primariei Moldova Noua optiunea de a se alatura grupului de consilieri ai Partidului National.

Adrian Torma, presedintele filialiei PNL Moldova Noua, crede ca miscarea lui Flavius Balasoiu este una de bun augur. Este important sa faci parte dintr-o echipa cu care te identifici. „Ai in minte un tel, un obiectiv. Fa primul pas! Domnul Balasoiu a luat astazi o decizie inteleapta in interesul cetatenilor orasului. In calitate de presedinte al PNL Moldova Noua il felicit pentru optiunea de a se alatura echipei noastre si sunt convins ca va fi un lider al partidului, dar mai ales, al noii generatii de oameni politici ai orasului. Decizia lui este un act de curaj si demnitate, care cu siguranta va mai fi urmat si de catre alti cetateni din Moldova Noua. Il primim cu bratele deschise si suntem convinsi ca impreuna vom construi o echipa puternica in interesului cetatenilor din Moldova Noua”. Acesta este mesajul pe care, liderul Torma Adrian il transmite tuturor celor care doresc sa faca parte dintr-o echipa luptatoare, dar nu gasesc curajul necesar pentru a face acest pas. Se pare ca in oras se simte tot mai bine trendul schimbarii si al unei echipe  condusa de un puternic lider politic, PNL Moldova-Noua deschizandu-si portile catre cei care vor sa scrie istorie pentru oras. ”In spatele succesului, intotdeauna sta o echipa unita! Ii uram bun venit domnului consilier si multa putere de munca alaturi de echipa noastra” îi transmit și colegii liberali de la Moldova Nouă.

Leave a reply