TURNEU BARAJ PROMOVARE HANDBAL. CS Univ. Suceava înfruntă HC Argeș

20140529_170146_Strada Revoluţia 1848Partida ce deschide turneul de baraj aduce faţă în faţă echipele din Piteşti şi Suceava.  Echipa argeșeană a început în forţă,  în minutul 7 conducând cu 4-1. Treptat moldovenii strâng tot mai mult în apărare astfel că diferenţa de scor dintre cele două echipe se micşorează iar Piteştiul străpunge tot mai greu apărarea Sucevei, în minutul 20 scorul fiind de 9-7 pentru piteşteni. Antrenorul sucevenilor cere timp de odihnă şi, deşi jucătorii au mai prins ceva curaj, în minutul 24 Suceava ratează egalarea, deşi beneficiază de 7 m, egalare ce vine abia în min 25, scorul devenind 9-9. Pe final Suceava forțează în atac şi reuşeşte să termine în avantaj prima repriză: HC Argeș – Suceava 10-11.

Suceava intră serios în joc şi reuşeşte să controleze repriza secundă, câştigând partida cu 26-23. Trebuie remarcat modul impecabil în care gazdele de la Sebeş au organizat turneul.

Rămâneți cu noi, stiridinbanat.ro urmând sâ transmită LIVE TEXT toate meciurile HC Caraş-Severin.