Home / Banat / CSM Reşiţa aduce trei puncte de la Bacău! Laurenţiu Buş a marcat golul victoriei reşiţene

„Fotbalul îţi dă şansa revanşei la meciul următor”, spunea antrenorul reşiţean Alex Pelici, după eşecul usturător suferit acasă contra Petrolului Ploieşti. Iar CSM Reşiţa a ştiut să profite de prima şansă care i s-a oferit: în etapa a treia a ligii secunde, rosso-nerii reşiţeni au învins astăzi în Moldova, pe terenul formaţiei Aerostar Bacău. CSM Reşiţa a marcat unicul gol al întâlnirii în minutul 40, când Laurenţiu Buş l-a bătut pe goalkeeperul gazdelor cu un şut la colţul lung, din interiorul careului. Dacă în prima repriză jocul a fost relativ echilibrat, cu o uşoară dominare a gazdelor, în partea a doua a meciului reşiţenii au fost cei care au controlat jocul şi şi-au creat mai multe ocazii, Buş şi Bagherea având cele mai bune şanse de a majora diferenţa. Aerostar Bacău – CSM Reşiţa, scor final 0-1, şi rosso-nerii reuşesc să recupereze punctele pierdute în runda anterioară.
Primul 11 al CSM-ului a fost următorul: Cobrea – Lungu, Dudea, Dumitraș, Vădrariu, Dat, Danci, Boboc, Buș, Rașoveanu, Matulevicius. Rezerve: Rezerve : Zimmerman – Szijj, Vasiu, Bagherea, Ilie, Ene, Breșneni, Chera, Astafei.