. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .p . . . . . . . . .

TURNEU BARAJ PROMOVARE HANDBAL. HC Caraş-Severin înfruntă CSU Suceava LIVE TEXT

20140530_164701_Strada DorobanțiReșița este obligată să înceapă fără Ilie Vaidasigan această partidă,  jucătorul fiind accidentat serios și imposibil de recuperat. Vulturii Semenicului sunt prezenţi şi astăzi,  parcă în număr mai mare,  vestea bună fiind că Adrian Petrea va juca. Cel mai probabil Aihan Omer va începe această partidă cu Marocico în poartă.

Suceava a avut lovitura de start reuşind şi deschiderea scorului. În minutul 3 scorul fiind 1-2 pentru Reșița.

Din minutul 4 Cristian Ionescu este schimbat de Marocico.

Suceava se apără avansat ceea ce crează mari probleme bănățenilor,  în minutul 9 Suceava conducând cu 5-3. Ca şi partida de ieri, jocul este unul extrem de agresiv, dar şi de rapid, molodovenii reuşind să impuna prpriul ritm. În min. 13 este 5-4 pentru Suceava.

Minutul 17 timp de odihnă cerut de moldoveni la scorul de 7-5 pentru Suceava. În minutul 28 scorul este 10 egal. Reșița revine serios în joc dar ratează nesperat de mult, deși oboseala celor de la Suceava este evidentă bănățenii apropiindu-se tot mai mult de suceveni. La pauză scorul a fost 11-12 pentru Reșița.

Minutul 35 egalitate la 12.

Minutul 38 Reşiţa conduce cu 14-13 în urma unei spectaculoase aruncări a lui Mihai Rohozneanu.

Minutul 41 15-13 pentru Reşiţa,  Suceava cere time-out.

Minutul 46 Reşiţa are 17-14, iar moldovenii ratează nepermis de mult.

Minutul 51 19-15 pentru bănățeni iar antrenorul lui CSU, după zeci de proteste vede în fine cartonaş galben.

Minutul 53 19-16 şi Omer cere timp de odihnă pentru jucătorii săi.

Minutul 57 20-17.

Minutul 59 contraatac puternic al lui Stan şi Reșița are 22-18.

Iureș pe teren, HC Caraş-Severin – CSU Suceva 23-18, scor final, jucătorii s-au dezlănțuit pe teren, bucuria a fost maximă.