Arhivă

ZILELE MUNICIPIULUI REŞIŢA 2015

PROGRAM
ZILELE MUNICIPIULUI REŞIŢA 2015

afis zilele resitei finalJoi 25 iunie 2015
10:00 – 16:00 – “Bibliocăsuţa” – acţiune organizată de Biblioteca Municipală în Centrul Civic

Vineri 26 iunie 2015

I. CONCURS DE ŞAH – locație SALA POLIVALENTĂ

15:30 – 16:45 – Concurs dezlegări probleme pentru copii, 10 ani;
– Concurs dezlegari probleme juniori, 16 ani;
– Turneu de blitz open general pentru seniori şi junior – cu omologare FIDE pentru OLE rapid;
II. Locație ZONA CÂLNICEL– 19:00 – 23:00
19:00 – 20:00 – Let’s get the party started! cu Sebastian Baciu şi Cătălin Radu
20:00 – 21:00 – Concursuri ( skandenberg, tras de funie, dans, etc)
21:00 – 22:00 – Karaoke Still – Concurs Karaoke
22:00 – 23:00 – Spectacol de lasere și DJ LINE

Sâmbătă , 27 iunie 2015

I. 10:00 – 19:45 Turneu de şah rapid open general pentru seniori şi junior – cu omologare FIDE pentru OLE rapid – locație Sala Polivalentă
II. 10:00 – 14:00- “Pe locuri , fiți gata…. SPORT!”, Parcul Tricolorului – Acțiune sportivă ce vizează promovarea principalelor ramuri sportive din municipiul Reșița și atragerea unui număr cat mai mare de copii și tineri către acest domeniu
III. 18:00 – 18:15 – Festivitatea de premiere a studenţilor şi elevilor din municipiul Reşiţa cu rezultate deosebite la învăţătură – locație Consiliul Judeţean Caraş – Severin, sala de ședințe;
18:15 – 18:30 – Festivitatea de premiere a asociațiilor de proprietari câstigătoare la concursul „Cea mai curată asociaţie de locatari/proprietari” – locație Consiliul Judeţean Caraş – Severin, sala de ședințe;
18:30 – 19:00 – Festivitate de premiere ‘’Top 10’’ – cei mai buni sportivi ai judeţului Caraş – Severin în parteneriat cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret – locație Consiliul Judeţean Caraş – Severin, sala de ședințe;
19:00 – 19:15 – prezentarea delegaţiilor oficiale din oraşele înfraţite/partenere ( luări de cuvânt) în prezenţa d-lui primar Mihai Stepanescu, a consilierilor locali şi reprezentanţilor mass – media – locație Consiliul Judeţean Caraş – Severin, sala de ședințe;
19:15 – 19:30 – Semnarea acordului de amiciție cu orașul Marijampole (Lituania )– locație Consiliul Judeţean Caraş – Severin, sala de ședințe.

19:00 – 23:00 PROGRAM MUZICĂ UȘOARĂ – ZONA Câlnicel
Prezentator: Sorin Fruntelată

19:00 – 19:15 – HAPPY GIRLS Reşiţa
19:15 – 19:45 – DEAD LINE Reşiţa
19:45 -20:15 – AKUSTICA Reşiţa
20:15 – 20:45 – LEFT OVERS
20:45 – 21:15 – SENS UNIC Reşiţa
21:15 – 22:00 – GAZI DEMIREL – Suleyman de Romania
22:00 – 23:00 – SMILEY
Duminică, 28 iunie 2015

PROGRAM MUZICĂ POPULARĂ, între orele 16:00 – 23:00 – zona Câlnicel
Prezentator: Sergiu Vitalian Vaida

16:00 – 16:15 – Moment religios, Cuvânt primar Mihai Stepanescu
16:15 – 16:25 – Formaţia „KARASEVSKA ZORA”, Uniunea Croaţilor din România
16:25 – 16:35- Ansamblul de dansuri populare germane “ ENZIAN’’, Forumul Democratic al Germanilor
16:35 – 16:45– Suita de orchestră condusă de maestrul Rică Vulpe
16:45 – 16:55 – Ansamblul Folcloric “DATINA CĂRĂŞANĂ”, coregrafi: Ghiaur Ion şi Ica Laţcu
16:55 – 17:15 – Stana STEPANESCU
17:15 – 17:25 – Ansamblul Folcloric “DOINA TIMIŞULUI “ – al Casei de Cultură a Studenţilor din Timişoara, coregraf Marius Ursu
17:25 – 17:45 – Grigore GHERMAN
17:45 –17:55 – Ansamblul folcloric “ BÂRZAVA”, – suită de dansuri din zona Oaşului, coregrafi: Nicolae şi Duşa Stănescu
17:55 – 18:15 – Năstăcuţa IUGA
18:15 – 18:25-Ansamblul folcloric „ SEMENICUL ” al Centrului Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Caraş – Severin, coregraf Nistor Ghimboaşă
18:25 – 18:40- Ansamblul Folcloric ” ŞINCA NOUĂ “, program specific din Ţara Făgăraşului, coregrafi: Gică Popa, Camelia şi Neluţu Motoc
18:40 – 19:00 – Traian JURCHELA
19:00 – 19:15 – Felicia STOIAN
19:15 – 19:25 – Ansamblul folcloric “ BÂRZAVA” – suită de munte, coregrafi: Nicolae şi Duşa Stănescu
19:25 – 19:55 – Nicoleta VOICA
19:55 – 20:05 – Ansamblul Folcloric “DOINA TIMIŞULUI “ – al Casei de Cultură a Studenţilor din Timişoara, coregraf Marius Ursu
20:05 – 20:15 – Ansamblul folcloric “ BÂRZAVA” – suită din zona Olteniei, coregraf: Marin Barbu
20:15 – 20:45 – Petrică MÂŢU STOIAN
20:45 – 21:15 – Camelia Bojin CEOCU, Ionică IVAN
21:15 – 21:25 – Ansamblul folcloric “ BÂRZAVA” – dans sârbesc, coregraf: Senadin Krstici
21:25 – 23:00 – Ana BEKUTA, Miroslav ILIC şi orchestra condusă de Mişa MIJATOVIC
RUGA ÎN CARTIERUL REŞIŢEAN CÂLNIC
LUNI, 29 IUNIE 2015

19:00 – 23:00 – Andreea VOICA şi orchestra condusă de Deian Galetin
MARŢI, 30 IUNIE 2015

19:00 – 23:00 – Andreea VOICA şi orchestra condusă de Deian Galetin

 

afis zilele resitei final

Faci un comentariu sau dai un răspuns?
Related Posts