CSM Reșița a învins astăzi, cu scorul de 3-0 (2-0), CSM Lugoj și a urcat pe primul loc în clasament, separată de Industria Galda doar de golajeraj.

Echipa antrenată de Leo Doană a reușit să-i dedice o frumoasă victorie maseurului Gheorghe Rouă, chinuit de o grea suferință pe patul de spital. Alin Liuba a transformat impecabil două lovituri de pedeapsă în ultimele șapte minute ale primei reprize, oaspeții rămânând și cu un om mai puțin. CSM a practicat un joc exact, inteligent în partea secundă și a mai punctat o dată prin tânărul Roberto Muselin pentru o victorie categorică și la o diferență sufientă pentru a depăși Galda în clasament. Reșița e lidera seriei în acest moment și se pregătește de un nou meci tare, săptămâna viitoare, la Timișoara, cu Ripensia.
Sursa: csmresita.com