Prima Pagina / Banat / TURNEU BARAJ PROMOVARE HANDBAL. HC CARAŞ-SEVERIN ÎNFRUNTĂ HC Argeş LIVE TEXT

TURNEU BARAJ PROMOVARE HANDBAL. HC CARAŞ-SEVERIN ÎNFRUNTĂ HC Argeş LIVE TEXT

20140531_130352O partidcondusă cu ră pentru HC Caraş-Severin,  dar de palmares, „Tuaccidentare,  sperăm ușoară.  Cristian Ionescu a fost schimbat cu Marocico. ” declarând deschis că dorește să se întoarcă cu trei victorii în capitala Banatului Montan. Ilie Vaidasigan este în continuare accidentat, dar Adi Petrea va intra pe teren şi în acest meci. În prima partidă a zilei CSM Călărași a dominat clar CSU Suceava iar HC Argeș Pitești mai joacă doar pentru palmares. Şi, desigur, trebuie amintit faptul că şi la acest hop dificil suporterii au fost aproape de echipă.

Jucătorii sunt deja pe teren, fac încălzirea, partida urmând să înceapă în aproximativ 20 de minute.

minutul 6 scorul este 4 – 4.

minutul 11 scorul este 11-11. La Reşiţa este titular Sebastian Pîrvan, revenit după o accidentare serioasă.

minutul 18 Reşiţa este condusă cu 12-9 iar Demis Grigoraş suferă o accidentare, ieşind de pe teren.

minutul 21 Turcu egalează de la 7 m, 12-12.

Minutul 25, scorul este 14 egal, Piteştiul cere time-out.

Minutul 28 Ionut Stan duce Reșița în avantaj, 15-14.

Minutul 29 HC Argeș ratează un penalty şi prima repriză se termină 16-14 pentru bănățeni.

Minutul 32, 16-15, înscrie HC Argeș pe contraatac.

Minutul 34 18-16 pentru Reşiţa.

Minutul 40 scorul este 20-18 iar Marocico are Paradă după Paradă.

În minutul 44 Turcu transformă un penalty,  22-18.

Minutul 49 Sebastian Sonohat debutează la HC Caraş-Severin care conduce cu 25-20.

Andi Sămânţă este şi el folosit de Omer.

Minutul 54 scor 27-24.

Marocico a avut ultima faza de poarta dar nu a mai apucat sa arunce, terminandu se timpul de joc. Scor final 31-27.